Na dovolenou s angličtinou

Na dovolenou s angličtinou

Udělat si v dnešní hektické době čas na jazyky, to je pořádná výzva. Zvláště pak pro starší generaci, pro kterou už intenzivní pomaturitní studium angličtiny nebo snad i dalších odvážnějších jazyků není z časových důvodů možné. Mnohdy taky to, co jsme mohli pochytit na střední či vysoké škole – nám zkrátka tak nějak uniklo. 

Zaneprázdněni skládáním papírové vlaštovky se vzkazem pro spolužáka v přední lavici a chichotáním se nad francouzským přízvukem našeho lektora. Jak rádi bychom teď zpětně vrátili čas a nastražili uši, abychom se nějaké slovíčko přeci jen naučili.

Výuka angličtiny však nezaspala na vavřínech. Angličtinou jsme obklopeni ze všech stran, takže i ti, které kurzy tohoto jazyka minuly, se alespoň s nějakými základy gramatiky a základními frázemi a slovíčky už setkali. 

A to je dobrá zpráva pro všechny, kteří by si v období prázdnin rádi vyrazili na dovolenou za hranice naší malebné republiky.  Anebo třeba ještě o kousek dál! V jakých zemích se anglicky bez problému domluvíte, aniž byste se museli učit jejich úřední jazyk? Kam letos vyrazit na dovolenou s angličtinou?

Na dovolenou s angličtinou

Švédsko

Podle EF Education First English Proficiency indexu je Švédsko jednou z nejlepších neanglicky hovořících zemí – ve skutečnosti se totiž de facto jedná o anglicky mluvící místo. 

Země proslulá vikingskou kulturou a sušenými bílými rybičkami naloženými v lihu je ideální destinací k návštěvě, pokud chceš vyzkoušet, co jazykové kurzy angličtiny přinesly Tobě. 

Nejen, že Švédsko oplývá znalostí angličtiny domácího obyvatelstva, ale místní jsou, na rozdíl od jiných zemí, velmi ochotni se s vámi anglicky bavit. 

Srbsko

Srbsko je malebné místo plní milých a přátelských lidí. Navzdory kruté historii země z posledních několika desetiletí se v tomto vnitrozemském východoevropském státě rozvíjí cestovní ruch a – angličtina. 

Srbové studují angličtinu na základních školách a univerzitách, což znamená, že obecná úroveň angličtiny je poměrně vysoká. Proč nezúročit firemní kurzy angličtiny, a neudělat si letos poznávací výlet třeba Bělehradu, hlavního města tohoto státu!

Izrael

Angličtina, arabština a hebrejština. To byly kdysi 3 oficiální jazyky Izraele, nicméně, angličtina už mezi tyto 3 jazyky nepatří a v Izraeli se oficiálně hovoří pouze arabsky a hebrejsky. 

Což nic nemění na tom, že jsou v tomto jazyce místní stále velmi šikovní. Americký vliv udržel míru úrovně angličtiny v zemi na vysoké úrovni, ať už je to díky filmové produkci, videohrám nebo seriálům, které pro místní úspěšně suplují kurzy angličtiny. 

Spousta Izraelců má taky zkušenosti s životem v zahraničí (zejména mladá generace často vyjíždí v rámci studia na roční výměnné studijní pobyty mimo Izrael). Pokud tedy kurzy hebrejštiny, arabštiny nebo třeba i ruštiny (v Izraeli totiž najdeme taky plno lidí, kteří emigrovali z Ruska) nebyly Tvým šálkem čaje, ničeho se neboj. Na svém letním výletě si bohatě vystačíš s angličtinou!

Tak to byly zatím 3 tipy na zajímavé destinace, ve kterých si s angličtinou bohatě vystačíš. Příště zařadíme do našeho hledáčku třeba taky Maltu, Maďarsko, Portugalsko nebo Nigérii! Což znamená jediné:

„See you very soon!“ 

PELICAN

Tento článek sponzorují

Tento článek zatím nemá sponzora. Buďte první!

Pod tento příspěvek můžete přidat vlastní odkaz jako reklamu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *