Na dovolenou s angličtinou

Na dovolenou s angličtinou

Udělat si v dnešní hektické době čas na jazyky, to je pořádná výzva. Zvláště pak pro starší generaci, pro kterou už intenzivní pomaturitní studium angličtiny nebo snad i dalších odvážnějších jazyků není z časových důvodů možné. Mnohdy taky to, co jsme mohli pochytit na střední či vysoké škole – nám zkrátka tak nějak uniklo. 

Zaneprázdněni skládáním papírové vlaštovky se vzkazem pro spolužáka v přední lavici a chichotáním se nad francouzským přízvukem našeho lektora. Jak rádi bychom teď zpětně vrátili čas a nastražili uši, abychom se nějaké slovíčko přeci jen naučili.

Výuka angličtiny však nezaspala na vavřínech. Angličtinou jsme obklopeni ze všech stran, takže i ti, které kurzy tohoto jazyka minuly, se alespoň s nějakými základy gramatiky a základními frázemi a slovíčky už setkali. 

A to je dobrá zpráva pro všechny, kteří by si v období prázdnin rádi vyrazili na dovolenou za hranice naší malebné republiky.  Anebo třeba ještě o kousek dál! V jakých zemích se anglicky bez problému domluvíte, aniž byste se museli učit jejich úřední jazyk? Kam letos vyrazit na dovolenou s angličtinou?

Na dovolenou s angličtinou

Švédsko

Podle EF Education First English Proficiency indexu je Švédsko jednou z nejlepších neanglicky hovořících zemí – ve skutečnosti se totiž de facto jedná o anglicky mluvící místo. 

Země proslulá vikingskou kulturou a sušenými bílými rybičkami naloženými v lihu je ideální destinací k návštěvě, pokud chceš vyzkoušet, co jazykové kurzy angličtiny přinesly Tobě. 

Nejen, že Švédsko oplývá znalostí angličtiny domácího obyvatelstva, ale místní jsou, na rozdíl od jiných zemí, velmi ochotni se s vámi anglicky bavit. 

Srbsko

Srbsko je malebné místo plní milých a přátelských lidí. Navzdory kruté historii země z posledních několika desetiletí se v tomto vnitrozemském východoevropském státě rozvíjí cestovní ruch a – angličtina. 

Srbové studují angličtinu na základních školách a univerzitách, což znamená, že obecná úroveň angličtiny je poměrně vysoká. Proč nezúročit firemní kurzy angličtiny, a neudělat si letos poznávací výlet třeba Bělehradu, hlavního města tohoto státu!

Izrael

Angličtina, arabština a hebrejština. To byly kdysi 3 oficiální jazyky Izraele, nicméně, angličtina už mezi tyto 3 jazyky nepatří a v Izraeli se oficiálně hovoří pouze arabsky a hebrejsky. 

Což nic nemění na tom, že jsou v tomto jazyce místní stále velmi šikovní. Americký vliv udržel míru úrovně angličtiny v zemi na vysoké úrovni, ať už je to díky filmové produkci, videohrám nebo seriálům, které pro místní úspěšně suplují kurzy angličtiny. 

Spousta Izraelců má taky zkušenosti s životem v zahraničí (zejména mladá generace často vyjíždí v rámci studia na roční výměnné studijní pobyty mimo Izrael). Pokud tedy kurzy hebrejštiny, arabštiny nebo třeba i ruštiny (v Izraeli totiž najdeme taky plno lidí, kteří emigrovali z Ruska) nebyly Tvým šálkem čaje, ničeho se neboj. Na svém letním výletě si bohatě vystačíš s angličtinou!

Tak to byly zatím 3 tipy na zajímavé destinace, ve kterých si s angličtinou bohatě vystačíš. Příště zařadíme do našeho hledáčku třeba taky Maltu, Maďarsko, Portugalsko nebo Nigérii! Což znamená jediné:

„See you very soon!“ 

PELICAN

Tags from the story
,
Written By
More from PR článek
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *