Proč je dobré mít sex

sex
Proč je dobré mít sex

Nemáte poslední dobou na sex ani pomyšlení? Musí vás partner přemlouvat nebo dokonce nutit k nějakému výkonu? Po přečtení našich důvodů vás partner k sexu už nikdy nebude muset přemlouvat.

Zlepšuje kreativitu

Milování má velmi pozitivní vliv na myšlení a bystří rozum. Čím je tohle způsobeno? Během sexuálního zážitku a následné extáze jsou stimulovány mozkové buňky.

Upevňuje vztahy

Dlouhodobé výzkumy ukazují, že pravidelný a především kvalitní sex je významným předpokladem pro štastný vztah. Hormon oxytocin totiž prohlubuje tělesné pouto mezi partnery.

sex
Sex zlepšuje partnerské vztahy

Udržuje postavu

Sex je lepší něž běh, trápení v posilovně či jiná další náročná aktivita. Víte proč? Při jaké nenáročné aktivitě jste schopní spálit 200 kalorií za 20 minut? Žádné. Navíc díky přísunu estrogenů se vám vyhladí pleť a budete se moci rozloučit s křečovými žílami a celulitidou.

Posiluje imunitu

Vášnivá noc plná sexu má dlouhodobý efekt, který se může projevit odolností našeho organismu. Nechcete si už kupovat žádné vitamíny na podporu imunity? Řiďte se doporučením amerických vědců a provozujte sex minimálně 2x týdně.

Snižuje úmrtnost

Sexuálně aktivních mužů, kteří 2x týdně prožijí orgasmus, umírá podle britských vědců až o polovinu méně než těch, kteří si užijí jen 1x měsíčně.

Zvyšuje sebevědomí

Co je krásnějšího než pocit přímo po milování? Po sexu lze zažít dobrý pocit na duši i na těle. Navíc partner, který vedle vás bude vrnět blahem, působí vždy jako balzám na duši.

Posiluje svalstvo

Rychlejší dýchání stahuje a stimuluje břišní svaly. U můžu se do těla vyplavuje testosteron a tím se nastartovává tvorba bílkovin, které jsou důležité pro tvorbu kostí.

Tiší bolest

Doteky uvolňují svaly a pohlavní stimulace blokuje bolest. Lékaři vám to sice neřeknou na rovinu, ale jako účinnou léčbu migrény by nejraději předepisovali dobrý sex.

Chrání zuby

Jaká je spojistost mezi bělostným chrupem a spokojeným postelovým životem? Větší vyměšování slin brání kyselinám páchat na zubech škody.

Uvolňuje tělo

Jste po celém dnu unavení? Trávíte celé dny sezením v kanceláři a po příchodu domů jste celí rozlámaní? Nebojte se a dopřejde si vášnivý sex.  Soulož posiluje unavené zádové svalstvo a odtraňuje přetažení šíje.

Zlepšuje náladu

Rozkoš je zárukou toho, že bude mít vaše tělo dostatek látek, o kterých se tvrdí, že přinášejí štěstí. Díky serotoninu a dopaminu se problémy vypaří jako pára nad hrncem a ve vaši duši opět zavládne klid a mír.

Prodlužuje mládí

Rádi byste opět někdy dokazovali policistům, že vám už bylo 18 let? Klidně můžete. Lidé, kteří se často milují, mohou počítat s tím, že jim okolí bude hádat o méně let než jim ve skutečnosti je. Při sexu se totiž vylučují růstové hormony, které brzdí procesy stárnutí.

Tags from the story
, ,
Written By
More from HnK
Sestava pro rychlé spalování
Dát do pohybu metabolismus, zpevnit si svaly a zlepšit držení těla je...
Čtěte více
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *