Catuaba – afrodiziakum indiánů

Amore ti amo, catuaba
Catuaba - přírodní afrodiziakum, Amore

Někdy nám chybí energie na cokoliv. Stres a únava jsou v dnešní společnosti všudypřítomné. Netrpí tím jenom naše tělo a duše, ale také naše drahé polovičky. Ztráta touhy a sexuálního apetitu se v partnerském vztahu chtě-nechtě odráží. Milostné prožitky prostě k fungujícímu vztahu dospělých lidí patří.

Co dělat, když k milostným hrátkám není chuť? Kde najít energii, když by chuť na lásku sice byla, ale únava ji úspěšně zadupe do země? Můžete zkusit přírodní afrodiziakum nazývané catuaba, známé také jako cataguá, chuchuhuasha nebo caramuru. Brazilští indiáni účinky catuaby využívají již po celé generace. Proč by tedy neměla působit i na moderního člověka, který se denně pere se stresem a únavou?

Co to vlastně catuaba je?

Catuaba je evropským označením jednoho z nejrozšířenějších jihoamerických povzbuzovadel. Právě v Jižní Americe, v hlubokých deštných pralesích catuaba roste. Jde o mohutný listnatý strom s provazovitým kmenem. Botanicky se označuje jako Erythroxylum catuaba.

Právě catuaba je zdrojem přírodního afrodiziaka, které zaznamenává první ohlasy i ve středoevropském prostředí. Catuaba je v našich podmínkách k dostání jako řezaná kůra stromu. Připravuje se jako klasický čaj, jeho povzbuzující účinky jsou však s jinými čaji nesrovnatelné. Nápoj catuaba má načervenalé zbarvení a výrazný dřevitý charakter. Svůj původ nezapře v dřevité vůni ani chuti. Může chutnat i nahořkle, za slibované účinky však trocha hořkosti jistě stojí.

Jaké jsou účinky catuaby?

Catuaba je tradičním prostředkem jihoamerických domorodců. Její složení nebylo zatím vědecky prozkoumáno a účinky tedy nejsou ověřené studiemi. Za své však mluví obliba u jihoamerických indiánů a zkušenosti těch, kdo catuabu vyzkoušeli.

Catuaba zvyšuje milostnou touhu. Její vliv se odráží přímo na těle, kdy podporuje prokrvení pohlavních orgánů. Působí proti mužské impotenci i ženské frigiditě. Uplatní se jako zdroj potence. Má však také povzbuzovat činnost nervové soustavy nebo imunitního systému.

Catuaba však není jediným přírodním afrodiziakem, které má původ v Jižní Americe.

Dalším stromem, kterému jsou připisovány afrodiziakální vlastnosti je cesmína paraguayská. Ta je v Jižní Americe oblíbená jako nápoj Yerba Maté. Energizující čaj maté se běžně popíjí i u nás.

Pro své stimulující vlastnosti se v Jižní Americe sbírají také některé byliny, například Muira Puama. Ta je v našich končinách téměř neznámá, více je slyšet o mletém kořenu peruánské vysokohorské rostliny Maca. Maca se pro své účinky přezdívá jako zelená viagra nebo jihoamerický ženšen. Ženšen jako takový má svoji domovinu na asijském kontinentu. Pochází z Číny, kde od pradávna slouží jako zdroj zdraví a vitality.

A co vy? Znáte některá jiná přírodní afrodiziaka? Co si myslíte o jihoamerickém „léčitelství“? Máte zkušenosti s catuabou? Je skutečně tak afrodiziakální, jak se o ní tvrdí?

Written By
More from rakri
Čeká nás úplněk. Co od něho čekat?
Rok 2021 se pomalu nachyluje ke svému konci. Na dohled je předposlední...
Čtěte více
Join the Conversation

1 Comment

  1. says: Richard

    Tak sem Catuabu vyzkoušel. S kámoškou. Už sem myslel, že ji nedostanu, ale… 😀
    Nejlépe investovanejch 80 korun.

Leave a comment
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *