Sestava pro rychlé spalování

rychlé spalování
Sestava pro rychlé spalování

Dát do pohybu metabolismus, zpevnit si svaly a zlepšit držení těla je pro většinu lidí celoživotní sen. Pokud se jim k tomu podaří shodit i nějaké to kilo navíc, tak vrní blahem. Zacvičte si následující sestavu a vyzkoušejte jaký vliv má na spalování tuků.

Pozice prkna (pes)

rychlé spalování
Pozice prkna (pes)

Tento cvik klade důraz na protažení a rozhýbání důležitých partií našeho těla, a proto jim vždy začínejte. Dávejte si pozor na správné držení těla, které u tohoto cviku je hodně důležité. Začněte pozicí prkna (A), z které plynule po 3-5 vteřinách přejděte do pozice psa (B). Opakujte 10x.

Vytáčení ve vzporu

rychlé spalování
Vytáčení ve vzporu

Jste ve vzporu a z této pozice střídavě rotujte jednou a poté druhou paží směrem ke stropu. Nezapomeňte na zpevnění celého těla s důrazem na stabilitu břicha a pánve. Tento cvik vám dopomůže ke zpevnění středu těla, zlepší stabilitu zad a bude vás po něm bolet každý sval na rukou. Opakujte 10x na každou stranu.

Přeskoky ve výpadu

rychlé spalování
Přeskoky ve výpadu

Začnete ve výpadu, z kterého pružným přeskokem ve vzduchu nohy vyměníte. Začátečníci pokračují ve svižném tempu 30 vteřin, pokročilejší mohou pokračovat minutu. Tímto cvikem zpevníte svaly na nohou, posílíte srdce a zároveň spálíte veké množství kalorií.

Běh na místě a statický podřep

rychlé spalování
Statický podřep

Běhejte na místě s představou, že vás honí divoký pes (díky tomu docílíte vysoké intenzity) a kolena zvedejte co nejvýše. Po 10 vteřinách běhu zůstaňte stejnou dobu ve statickém dřepu a poté cvik opakujte. Začátečníci se pokusí vydržet jednu minutu a pokročilejší zkusí 2 minuty. Pravidelné střídání frekvence, ke které při tomto cviku dochází, velice napomáhá spalování a odpočinek při statickém dřepu krásně posílí svaly na nohou.

Kolébka

rychlé spalování
Kolébka

Položte se zády na podlahu a udělejte pomyslnou kolébku. Nezpomeňte si pořádně přitáhnout kolena k čelu (A). Postupně se rozkolíbejte a snažte se přesunout tělo až do dřepu (B), ze kterého se poté pokuste postavit nebo vyskočit (C). Při tomto cviku uvolníte páteř, potrápíte břišní svaly a zvýšíte si tepovou frekvenci. Opakujte 15x.

Horolezec

rychlé spalování
Horolezec

Dlaně si opřete o zem a tělo pořádně narovnáte. Začnete střídavě přeskakovat dolními končetinami pod tělem a budete se snažit udržet při tom vysoké tempo. Snažte se vydržet aspoň 45 vteřin. Tento cvik je hodně dynamický, rozvíjí sílu svalů celého trupu a rukou.

Pro nastartování těla a rychlé spalování se tato sestava doporučuje zařadit do cvičebního plánu aspoň 3x týdně.

Written By
More from HnK
Chalene Johnson: čtyřicátnice s tělem bohyně
Chalene Johnson je pro spoustu žen neznámá osoba. Proč tomu tak je,...
Čtěte více
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *