Děrované brýle: bezbolestné zlepšení zraku

děrované brýle
Děrované brýle: bezbolestné zlepšení zraku

Chcete dopřát úlevu svým unaveným očím a užít si čtení, psaní nebo práci na počítači bez dioptrických brýlí? Pak byste měli vyzkoušet děrované brýle.

Děrované brýle se podobají slunečním, akorát jsou provrtány mnoha malými dírkami. Představují levný a účinný způsob trvalého zlepšování zraku.

Bohužel žijeme v době, která preferuje levohemisférické činnosti. Při nošení děrovaných brýlí však trénujete pravou hemisféru a tím můžete přispět k vyrovnání činností obou hemisfér mozku a k vaší celkové harmonizaci. Čínská medicína tvrdí, že oči jsou spojeny s játry, takže díky cvičení pomocí těchto brýlí se trénují nejen oči a mozek, ale povzbuzuje se i činnost jater, která poté aktivují celý organismus.

Děrované brýle
Děrované brýle

Jak brýle fungují?

Při pohledu na nezaostřený předmět, posunuje náš mozek ohnisko zaostření v našich očích, dokud přibývá konstrastu. Jakmile nastane situace, že kontrastu již nepřibývá, nechá náš mozek předmět jako nezaostřený. Zlepšení zaostření předmětu a možnost najít místo zaostření (ohnisko) a umístit ho tam, kam patří (na sítnici), to je hlavní úkol děrovaných brýlí. Pravidelným cvičením pomáhají zaostřovacímu systému našich očí.

Kdy mohu cvičit?

Cvičit můžete při práci na počítači, při čtení nebo při pouhém sledování televize. Dokonce lze cvičit i během klidu. Prostě si jen sednete, nasadíte si brýle a nebudete nic dělat.

Jak dlouho mám s brýlemi cvičit?

Stačí 15-30 minut denně. Oční svaly cvičí díky pohledu přes drobné dírky v brýlích. Brýle však můžete nosit vícekrát denně, ale na kratší intervaly.

Jsou brýle vhodné i pro děti a seniory?

Ano, jsou. Děti s poruchami učení nebo s poruchami soustředění jsou klidnější a zaměřují svou pozornost na jednu konkrétní věc. Do mozku se dostává méně informací, a proto se dítě může lépe soustředit na právě prováděnou činnost.

Staří lidé mají s postupem času oslabené mozkové funkce. Pokud však začnou mozek cvičit pomocí děrovaných brýlí, je možné pozapomenuté mozkové spoje obnovit. V tomto případě je však potřeba cvičit několik hodin denně.

Děrované brýle
Děrované brýle

 

Nošení těchto brýlí není nebezpečné. Doporučuje se však respektovat své pocity. Pokud jste unaveni nebo máte nepříjemný pocit, tak cvičení klidně přerušte a další den zkraťte dobu jejich používání.

Written By
More from HnK
Proč je dobré mít sex
Nemáte poslední dobou na sex ani pomyšlení? Musí vás partner přemlouvat nebo...
Čtěte více
Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *